Doprava zdarma již od 2500,-

Fixační imobilizační pánevní pás Pelvic Sling

Kód: SM/STA SM/MIL SM/SMA SM/VEL Zvolte variantu
Značka: Sam Medical
2 620 Kč 2 620 Kč 2 590 Kč 2 620 Kč od 2 590 Kč 2 165 Kč bez DPH 2 165 Kč bez DPH 2 140 Kč bez DPH 2 165 Kč bez DPH od 2 140 Kč bez DPH
do 5 dnů do 5 dnů do 5 dnů do 5 dnů Zvolte variantu
Varianta

Fixační imobilizační pánevní pás Pelvic Sling

Fixační imobilizační pánevní pás Pelvic Sling pro rychlou neinvazivní stabilizaci zlomenin pánve kdekoliv v terénu. Pelvic Sling je navržen pro rychlou a snadnou aplikaci na odděleních urgentního příjmu i záchrannou službou. Aplikace Pelvic Slingu je rychlá (většinou za méně než jednu minutu) a má takovou velikost, která vyhovuje 95% dospělé populace bez nutnosti zkracování nebo jiných úprav. Pás rovnoměrně rozkládá tlak po celém obvodu poraněné pánve, významně snižuje riziko důsledků poranění pánve.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Popis produktu

Fixační imobilizační pánevní pás Pelvic Sling
• Vědecky ověřenou a efektivní silou zajišťuje stabilizaci zlomenin pánve.
• Nelze jej nadměrně utáhnout. Použitá síla je bezpečná a správná – kdykoliv a pokaždé.
• Standardní velikost je vhodná 95 % populace bez nutnosti zkracování nebo jiných úprav, takže další nástroje (nůžky) nejsou
třeba.
• Dodává se i ve velmi malých a velmi velkých velikostech.
• Jeho aplikace jedním záchranářem je rychlá, obvykle za méně než jednu minutu.
• Nevyžaduje žádné speciální dovednosti a správnost aplikace lze ověřit sluchem i hmatem.
• Zadní hladká část usnadňuje přesun pacienta.
• Přední část pásu je úzká a zkosená, takže umožňuje cévkování, intervenční RTG vyšetření, externí fixaci a chirurgické zákroky
v břišní krajině.
• Měkká, paropropustná tkanina na vnějším povrchu zajišťuje pohodlí, brání podráždění kůže a omezuje nepříjemné pachy.
• Návod k použití je vytištěn na zadní části pásu.

SAM Sling® je první a jediný obvodový pánevní pás s řízenou silou, vědecky ověřený ve studiích posuzovaných odborníky z oboru, který bezpečně a efektivně zmírňuje a stabilizuje komplexní fraktury pánevního kruhu. Vzhledem k potenciálně nebezpečnému krvácení spojenému s těmito frakturami se do běžných postupů první pomoci zařazuje použití některého typu obvodového zpevnění kolem kyčlí postiženého.

Po zjištění tohoto problému výzkumní pracovníci v biomechanické laboratoři zdravotnického systému Legacy Health System pomocí studií na mrtvých tělech a pomocí klinických zkoušek stanovili optimální rozpětí síly a účinnému uzavření nestabilní fraktury pánve. Výsledkem jejich tříletého snažení byl standardní pás SAM Sling s patentovanou přezkou Autostop. Tato pomůcka, která byla původně vyvinuta pro námořnictvo, byla dále vylepšena pro pozemní jednotky a civilní použití. Ostatní komerční pásy umožňují působení neomezeně velké síly na pacienta.

Pro vojáky nebo civilní záchrannou službu by ve stresové situaci tato síla mohla přesáhnout bezpečnou mez a mohla by ublížit. S vědomím této skutečnosti byl standardní pás SAM Sling navržen tak, aby se nedal utáhnout nad bezpečnou míru. Nedovolí vyvinout větší kompresní sílu, než je vědecky ověřená bezpečná a účinná síla 15 kg. Vlastnosti, díky kterým je pás SAM Sling vhodný pro vojenské použití, přinášejí stejné výhody i v civilní oblasti. Jeho aplikace je rychlá (většinou za méně než jednu minutu) a má takovou velikost, která vyhovuje 95% dospělé populace bez nutnosti zkracování nebo jiných úprav.

Nevyžaduje žádné speciální dovednosti a správnost aplikace lze ověřit sluchem a hmatem. Je trvanlivý, tj. nemají na něj vliv extrémní teploty, vlhkost ani působení tvrdých nebo ostrých předmětů. Je propustný pro RTG záření.
 
Důležité upozornění – tento produkt je zdravotnický prostředek, čtěte pečlivě návod k použití a informace o bezpečném používání.
 
 

Doplňkové parametry

Kategorie: Hlavové fixátory, fixace páteře, fixace pánve
Záruka: 2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: