Svinovací nosítka Foxtrot Litter

Kód: TACFLITCB
Novinka
6 970 Kč 5 760 Kč bez DPH
Do 10 dnů

Taktická svinovací nosítka

Detailní informace

Detailní popis produktu

Taktická svinovací nosítka Foxtrot Litter nabízejí efektivní řešení pro evakuaci zraněných v bojovém prostředí nebo v prostředí se zhoršeným přístupem či se stíženými podmínkami. Taktická svinovací nosítka Foxtrot Litter zajišťují rychlý přesun zraněného, ​​aniž by byla ohrožena jejich odolnost a přizpůsobivost terénu nebo schopnost jednotlivce manévrovat s nimi v nejnáročnějších prostředích.

Zraněného lze odtáhnout nebo odnést z místa vzniku zranění bez zbytečně stráveného času manipulací a složitým zajišťováním, čímž se eliminuje doba strávená čekáním na donesení standardních záchranářských nosítek nebo příjezd podpůrného vozidla. Jelikož jsou nosítka Foxtrot™ Litter kompaktní, skladná a velmi lehká, je možné, aby byla tažena na delší vzdálenosti pouze jednou osobou. Ve složeném stavu jsou nosítka dostatečně malá na to, aby byla připevněna k batohu a zároveň nepředstavují výraznou zátěž (hmotnost nosítek je 2,1 kg). Rozměry nosítek Foxtrot™ Litter umožňují přesun zraněného úzkými průchody (např. uličkami v dopravních prostředcích). Zraněný může být rovněž díky pružnosti materiálu nositek Foxtrot Litter posazen, aby bylo možné během evakuace bezpečně a šetrně překonat zákruty a rohy různých chodeb a schodišť.

Zraněný se k samotné podložce nosítek Foxtrot Litter připevňuje za pomocí popruhů na suchý zip prostrčenými plastovými oky ve tvaru písmene D (velcro loop and hook D-ring system). Zraněný je uchycen k podložce stabilně a pevně, ale zároveň je možné popruhy velmi rychle rozepnout pro samotné ošetření nebo opětovné přehodnocení zdravotního stavu.

Fixačních popruhů na nosítkách Foxtro Litter je celkem pět - čtyři horizontální a jeden podélný, který se táhne od popruhu ve výši břicha na jedné straně, přes popruh ve výši ramen a pokračuje kolem hlavy, jejiž fixaci tím zajišťuje, dále k popruhům v úrovni ramen a břicha na straně druhé. Na každé delší straně nosítek nosítka Foxtrot™ Litter jsou tři úchyty pro rychlý přesun zraněného ve dvou osobách. U hlavy je krátký úchyt pro odtažení zraněného jednou osobou (nebo pro uchycení karabiny) a variabilní popruh pro odtažení zraněného dvěma osobami nebo jednou osobou, která bude mít popruh upevněný kolem těla a díky tomu volné ruce. Taktická svinovací nosítka Foxtrot Litter jsou dostupná v černé barvě a zabalena v černém vaku.

Vlastnosti:

  • evakuace zraněných z prostředí se stíženými podmínkami a zhoršeným přístupem
  • zraněného lze umístit do sedu, odnést nebo odtáhnout v jedné osobě nebo ve dvojici
  • kompaktní, lehká a skladná
  • ve složeném stavu lze připevnit k batohu
  • 5 fixačních popruhů na suchý zip (velcro loop and hook D-ring system)
  • 8 úchytů - 3 na každé delší straně, 1 krátký u hlavy a 1 variabilní u hlavy
  • z odolného a přizpůsobivého materiálu
  • rozměry složených nosítek - cca 53 cm x 18 cm
  • rozměry rozložených nosítek - cca 210 cm x 46 cm
  • hmotnost: 2,1 kg

Doplňkové parametry

Kategorie: Transportní plachty, nosítka, rolovací podložky
Hmotnost: 2.1 kg

Foxtrot® Litter

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení