Doprava zdarma již od 2500,-

Svinovací nosítka Foxtrot Litter

Kód: F-LITC-DA-B F-LITC-B Zvolte variantu
Novinka
7 926 Kč 6 550 Kč bez DPH
Na dotaz do 5 dnů Zvolte variantu
Varianta

Taktická svinovací nosítka

Detailní informace

Detailní popis produktu

Taktická svinovací nosítka Foxtrot Litter nabízejí efektivní řešení pro evakuaci zraněných v bojovém prostředí nebo v prostředí se zhoršeným přístupem či se stíženými podmínkami. Taktická svinovací nosítka Foxtrot Litter zajišťují rychlý přesun zraněného, ​​aniž by byla ohrožena jejich odolnost a přizpůsobivost terénu nebo schopnost jednotlivce manévrovat s nimi v nejnáročnějších prostředích.

Zraněného lze odtáhnout nebo odnést z místa vzniku zranění bez zbytečně stráveného času manipulací a složitým zajišťováním, čímž se eliminuje doba strávená čekáním na donesení standardních záchranářských nosítek nebo příjezd podpůrného vozidla. Jelikož jsou nosítka Foxtrot™ Litter kompaktní, skladná a velmi lehká, je možné, aby byla tažena na delší vzdálenosti pouze jednou osobou. Ve složeném stavu jsou nosítka dostatečně malá na to, aby byla připevněna k batohu a zároveň nepředstavují výraznou zátěž (hmotnost nosítek je 2,1 kg). Rozměry nosítek Foxtrot™ Litter umožňují přesun zraněného úzkými průchody (např. uličkami v dopravních prostředcích). Zraněný může být rovněž díky pružnosti materiálu nositek Foxtrot Litter posazen, aby bylo možné během evakuace bezpečně a šetrně překonat zákruty a rohy různých chodeb a schodišť.

Zraněný se k samotné podložce nosítek Foxtrot Litter připevňuje za pomocí popruhů na suchý zip prostrčenými plastovými oky ve tvaru písmene D (velcro loop and hook D-ring system). Zraněný je uchycen k podložce stabilně a pevně, ale zároveň je možné popruhy velmi rychle rozepnout pro samotné ošetření nebo opětovné přehodnocení zdravotního stavu.

Fixačních popruhů na nosítkách Foxtro Litter je celkem pět - čtyři horizontální a jeden podélný, který se táhne od popruhu ve výši břicha na jedné straně, přes popruh ve výši ramen a pokračuje kolem hlavy, jejiž fixaci tím zajišťuje, dále k popruhům v úrovni ramen a břicha na straně druhé. Na každé delší straně nosítek nosítka Foxtrot™ Litter jsou tři úchyty pro rychlý přesun zraněného ve dvou osobách. U hlavy je krátký úchyt pro odtažení zraněného jednou osobou (nebo pro uchycení karabiny) a variabilní popruh pro odtažení zraněného dvěma osobami nebo jednou osobou, která bude mít popruh upevněný kolem těla a díky tomu volné ruce. Taktická svinovací nosítka Foxtrot Litter jsou dostupná v černé barvě a zabalena v černém vaku.

Vlastnosti:

  • evakuace zraněných z prostředí se stíženými podmínkami a zhoršeným přístupem
  • zraněného lze umístit do sedu, odnést nebo odtáhnout v jedné osobě nebo ve dvojici
  • kompaktní, lehká a skladná
  • ve složeném stavu lze připevnit k batohu
  • 5 fixačních popruhů na suchý zip (velcro loop and hook D-ring system)
  • 8 úchytů - 3 na každé delší straně, 1 krátký u hlavy a 1 variabilní u hlavy
  • z odolného a přizpůsobivého materiálu
  • rozměry složených nosítek - cca 53 cm x 18 cm
  • rozměry rozložených nosítek - cca 210 cm x 46 cm
  • hmotnost: 2,1 kg

Důležité upozornění – tento produkt je zdravotnický prostředek, čtěte pečlivě návod k použití a informace o bezpečném používání.

Foxtrot® Litter

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: