Doprava zdarma již od 2500,-

Defibrilátor je skvělá věc

Vše, co jste chtěli vědět o automatizovaných externích defibrilátorech (AED), ale báli jste se zeptat.

Srdeční zástava je stav, který může postihnout každého z nás. V takových situacích je nezbytné rychlé a efektivní zásah, aby se zachránilo lidské životy. Jeden z nejúčinnějších nástrojů pro poskytnutí život zachraňující pomoci je automatizovaný externí defibrilátor, známý také jako AED. V tomto článku se dozvíte vše, co potřebujete vědět o AED a důležitosti jejich použití.

  1. Co je to AED? Automatizovaný externí defibrilátor (AED) je přístroj, který se používá k obnovení srdečního rytmu u lidí, kteří utrpěli srdeční zástavu. Jedná se o přístroj, který dokáže detekovat poruchy srdečního rytmu a aplikovat výboj, který obnoví normální rytmus srdce.

  2. Jak funguje AED? AED je navržen tak, aby ho mohl použít i laik bez lékařského vzdělání. Přístroj je vybaven snadno použitelnými instrukcemi a zvukovými pokyny, které vás provedou procesem poskytování pomoci. Po umístění elektrod na hrudník postiženého začne AED analyzovat srdeční rytmus a vyhodnocovat, zda je potřeba aplikovat výboj.

  3. Kdo by měl mít AED k dispozici? Ideálně by měl mít přístup k AED každý, kdo se nachází v prostředí s vyšším rizikem srdečních zástav, jako jsou nemocnice, sportovní zařízení, letiště, nákupní centra a veřejná místa. Rovněž je vhodné, aby AED byly dostupné v domácnostech, kde žijí osoby s vyšším rizikem srdečních onemocnění, nebo odlehlá místa.

  4. Jak používat AED? Použití AED je jednoduché. Po umístění elektrod na holou kůži hrudníku postiženého AED provede analýzu srdečního rytmu. Pokud je detekována fibrilace síní, přístroj vás vyzve k poskytnutí výboji. Před aplikací výboje se ujistěte, že se nikdo nedotýká se pacienta. Po aplikaci výboje pokračujte s resuscitací a následujte pokyny AED.

  5. Důležitost AED při záchraně života. Rychlá reakce a použití AED mohou výrazně zvýšit šanci na přežití u osoby s srdeční zástavou. Každá minuta bez zásahu snižuje šanci na přežití o 7-10 %. Proto je důležité, aby byl AED k dispozici a aby byli lidé o jeho použití informováni.

Automatizované externí defibrilátory (AED) jsou zásadním nástrojem při poskytování život zachraňující pomoci v případě srdeční zástavy. Jednoduché použití a rychlá reakce mohou zvýšit šanci na přežití postižené osoby. Proto je důležité, aby byly AED široce dostupné a aby byli lidé seznámeni s jejich použitím. Zachráníte tím možná něčí život.
JAKÉ DEFIBRILÁTORY MŮŽETE NAKOUPIT V ALFA-RESCUE s.r.o.?

Firma ALFA-RESCUE má jednu nespornou výhodu oproti jiným firmám, dokáže Vám sehnat kterýkoliv AED přístroj, který je dostupný na českém trhu. Standardně je v nabídce několik nejprodávanějších a nejžádanějších AED na trhu mezi které patří poloautomatický defibrilátor HeartSine PAD 350PHeartStart FRx Philips a defibrilátor ZOLL PLUS

963_aed-heartstart-frx-philips-automatizovany-externi-defibrilator_1AED HeartStart FRx Philips defibrilátor

Philips HeartStart FRx je přístroj, který lze snadno využít ve zdravotnických i jiných zařízeních, např. v ordinacích lékařů, na obecních úřadech, sportovních halách, bazénech, hotelech, domech pro seniory, firmách zabývajících se výrobou, kinech, sportovištích apod. AED Philips je velmi dobrý pomocník k poskytnutí první pomoci při náhlé akutní srdeční příhodě. Tento defibrilátor byl konstruován tak, aby ho mohl použít při záchraně života jak laik tak i profesionál a má záruku 8 let.


1410-3_aed-defibrilator-zoll-plusAED defibrilátor ZOLL PLUS

Pouze 50 % obětí náhlé zástavy srdce bude ihned potřebovat defibrilační výboj, téměř u všech je však nutná kvalitní kardiopulmonální masáž. Defibrilátor od ZOLLu je jediný, který vede zachránce textovými, hlasovými a vizuálními pokyny (funkce Real CPR Help®) a informuje je ihned o frekvenci a hloubce kompresí, aby byla resuscitace kvalitní. ZOLL AED Plus je k dispozici v provedení poloautomatickém (tlačítko výboje je po zjištění vhodného rytmu nutno stisknout manuálně) nebo plně automatickém (defibrilátor výboj po detekci vhodného rytmu aplikuje automaticky).


960_aed-defibrilator-heartsine-pad-350p-poloautomaticky     HeartSine PAD 350P poloautomatický defibrilátor 

AED Defibrilátor HeartSine PAD 350P je koncipován i pro komerční využití a je vhodný pro použití v záchranářských složkách včetně policie a hasičských sborů, dále pak např.v hotelech, školách, nákupních střediscích, sportovních klubech, bazénech, ve lodní, letecké a autobusové dopravě, v záchranářské praxi, v ordinacích a na klinikách a pod. Jako jediný ze světových výrobců nabízí HeartSine kombinovanou kazetu na baterie a elektrody pro dospělé a variantně i pro malé děti. Je lehký a kompaktní o 28-56% menší než jiná AED na trhu.

 

 

Skříňky na Defibrilátor

Automatizované externí defibrilátory (AED) jsou klíčovým vybavením při poskytování první pomoci v případě srdeční zástavy. Pro jejich bezpečné uložení a snadný přístup je důležité mít k dispozici vhodné skříňky.
Význam skříněk pro AED přístroje a jejich výhody.

  1. Bezpečné uložení: Skříňky pro AED přístroje poskytují bezpečné a chráněné prostředí pro uložení zařízení. Jsou navrženy tak, aby chránily AED před vnějšími vlivy, jako je vlhkost, prach, UV záření nebo vandalismus. Zároveň je AED přístroj vždy připraven k použití a není poškozený.

  2. Snadný přístup: Skříňky pro AED přístroje jsou umístěny na strategických místech, aby byly snadno dostupné v případě nouze. Jejich umístění v blízkosti frekventovaných prostorů, jako jsou sportovní zařízení, veřejná místa a firemní areály, umožňuje rychlý přístup k přístroji v případě srdeční zástavy.

  3. Zvuková signalizace: Skříňky pro AED přístroje mohou mít audio signalizaci, která upozorňuje na vstup do skříňky, čímž se lépe hlídá a kontroluje krádež, či vandalismus.

  4. Prostor pro další vybavení: Některé skříňky pro AED přístroje mají dostatek místa pro další záchranné vybavení, jako jsou resuscitační masky, rukavice, nůžky, nebo celé resuscitační sety. To umožňuje mít veškeré potřebné vybavení pohromadě a snižuje čas potřebný k jejich hledání v případě nouze.

  5. Venkovní varianta: Na alfarescue.cz lze nakoupit i skříňku pro venkovní umístění, která má vyhřívání a defibrilátor tedy může být po celý rok ve venkovním prostředí. 

Skříňky pro AED jsou nezbytným prvkem k bezpečnému uložení a snadnému přístupu k život zachraňujícím zařízením. Zvyšují efektivitu a rychlost reakce v případě srdeční zástavy. Investice do těchto skříněk přináší klid a jistotu, že AED přístroje jsou vždy připraveny zachránit lidský život.
6402-1_szafka-metalowa-z-alarmem--16804-1_buitenkast-voorzijde-610x6101584_box-na-defibrilator-venkovni-s-alarmem-40x34x20-cm

 

 

 

 

Výhodná kombinace toho nejdůležitějšího

Od letošního roku nabízíme zákazníkům také sadu 3v1. Sada 3v1 byla vytvořena za účelem jednoduššího nákupu. Zákazník díky již předvytvořené sadě pohodlně a rychle nakoupí to nejdůležitější a to ještě za zvýhodněnou cenu. Sada se skládá z AED defibrilátoru, kovové skříňky s alarmem a resuscitační soupravy AED. 

SADA 3v1: AED defibrilátor HeartStart FRx Philips včetně resuscitační sady a skříňky s alarmem7143-5_sada-3v1--aed-defibrilator-heartstart-frx-philips-vcetne-resuscitacni-sady-a-skrinky-s-alarmem